X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

CUDA Programming Applications

نحوه تنظیمات کتابخانه opencv در visual studio

برای استفاده از توابع کتابخانه opencv در محیط visual studio پس از دانلود آخرین ورژن opencv از سایت opencv.org (با فیلتر شکن) و نصب آن یک پوشه به همین نام در درایو C ایجاد می شودتوجه داشته باشید پس از نصب بایستی مسیر پوشه bin  را طبق شکل زیر در ویندوز اضافه نمایید.

سپس بعد از ایجاد پروژه جدید سی پلاس پلاس مراحل زیر را به ترتیب انجام می دهیم
1-Include
2-Add liberary


در نهایت به این دو اسم lib. اضافه کرده و دکمه ok  را میزنیم و هم اکنون پروژه آماده استفاده از توابع کتابخانه opencv می باشد

راهنمایی

از بازدید کنندگان محترم خواهشمند است اگر کسی در مورد چگونگی پردازش تصویر در زبان ++C بدون استفاده از کتابخانه opencv آشنایی دارد در قسمت نظرات پیام دهد.

باتشکر

پردازش تصویر در کودا

در این قسمت در نظر دارم نمونه تست پردازش تصویر که در کودا انجام دادم را برای شما عزیزان به اشتراک بگذارم.

در ابتدا با استفاده از توابع کتابخانه opencv تصویر را می خوانیم

سپس در کرنل کودا شمارنده ای از جنس thread تعریف نموده و دستور اصلی برنامه که می خواهیم هر پیکسل تصویر را در0.6 ضرب کند می نویسیم

سپس در قسمت main برنامه تصویر را خوانده و دو آرایه تعریف نموده و تصویر را به آرایه انتقال می دهیم سپس همانند جمع و ضرب آرایه ها که در قسمتهای قبلی گفته شد آن آرایه را به حافظه جی پی یو انتقال می دهیم و سپس تابع هسته اصلی کودا را فراخوانی می کنیم و دوباره آرایه را به حافظه سی پی یو منتقل می نماییم و سپس با دستور Mat Out = Mat(im.rows, im.cols, CV_8UC1, array1);آرایه را به Mat  تبدیل می نماییم تا بتوانیم با دستور imshow کتابخانه opencv نمایش دهیم.,  و نتیجه کار:


که همانطور که مشاهده نمودید تصویر تیره تر شد.